- Vanuserühm
- 12- kuni 15-aastastele
- 15-aastased ja vanemad õpilased
- 9- kuni 12-aastastele
- Teema
- Materjali liik
Siin on sarja „DIGITAALSED MAADEUURIJAD“ kangelased Helena, Klaus, Kasia, Enzo ja Marion, kes tutvuvad digiüleminekuga Euroopas.
Digivaldkond pakub rohkelt võimalusi: ärge jätke kasutamata võimalust tutvuda selliste äärmiselt põnevate teemadega nagu tehisintellekt, andmed või superarvutid ja teada saada, kuidas need kujundavad Euroopa digitaalset tulevikku – TEIE tulevikku.
Kõik videod leiate siit!
Uuri koos meiega Euroopa Komisjoni julget algatust DestinE, mille eesmärk on kaardistada meie planeedi tulevikku maakera digikaksiku abil. Kujuta ette ülinutikat mudelit, mis näitab inimtegevuse ja looduse vastasmõju ning aitab meil teha paremaid otsuseid meie keskkonna jaoks. Tänu programmi „Digitaalne Euroopa“ rahastusele ja uuele tehnikale, nagu superarvutid, tehisintellekt ja kiire internet, võimaldab DestinE kohalikel juhtidel teoreetilisi stsenaariume proovida. See on nagu pilguheit tulevikku, võimaldades näha, kuidas meie valikute tulemused võivad välja näha, aidates meie planeeti tõhusamalt kaitsta.
Selle võimalused on lõputud. Virtuaalmaailm võib põhjalikult muuta seda, kuidas me töötame, õpime, suhtleme, aga see ei ole veel kõik! Liituge meie digitaalsete maadeuurijatega, et saada rohkem teavet algatuse #VirtualWorldsEU kohta.
Euroopa digitaalse innovatsiooni keskuste võrgustik edendab digipööret, pakkudes samal ajal suuniseid, teadmisi ja tuge ettevõtjatele kogu Euroopas. Need keskused ühendavad organisatsioone ja institutsioone, et töötada välja paremaid tooteid, täiustada protsesse ja teenuseid tehnoloogiliste täiustuste kaudu. Soovite lisateavet? Jälgige meie digitaalsete maadeuurijate ja superkangelase EDDY fantastilisi seiklusi tehnoloogiamaailmas ja seda, kuidas käib Euroopa Liidus digirevolutsioon!
Kiibid ehk pooljuhid on kaasaegse elektroonika põhikomponendid. Autod, telefonid, mängukonsoolid ja paljud majapidamisseadmed sõltuvad nendest väikestest kiipidest. Vaadake seda osa, et mõista, miks kiipe on viimastel aastatel vähe saada. Sarjas „DIGITAALSED MAADEUURIJAD“ selgitatakse, mida EL teeb, et tagada, et tarned uuesti ei peatuks.
Tänapäeva lapsed õpivad kõigepealt sõrmega ekraani libistama ja alles pärast seda lugema või kirjutama. Kindlasti on neil täiskasvanutele nii mõndagi õpetada, kuidas internetis käituda! Samas on raske tagada, et internet oleks noorte kasutajate jaoks turvaline ja lõbus. Selles osas uuritakse, kuidas EL teeb tööd laste turvalisuse tagamiseks internetis.
Kuidas saab Euroopa uusi digitehnoloogiaid kõige paremini õiglaselt ja vastutustundlikult kasutusele võtta? Euroopa Komisjon on teinud ettepaneku Euroopa ühiste digiõiguste ja -põhimõtete kohta, millega edendatakse kestlikku, inimkeskset ja Euroopa väärtustel põhinevat digiüleminekut. Sarja „DIGITAALSED MAADEUURIJAD“ selles osas tutvustatakse digipõhimõtete kuut põhiteemat ja selgitatakse nende tähtsust.
Kuidas kavatseb EL kujundada meie digitulevikku? Selleks on seatud mitu eesmärki! Oluline roll on nii oskustel, taristul, avalikel teenustel kui ka ettevõtetel. Sarja „DIGITAALSED MAADEUURIJAD“ selles osas mängitakse lauamängu, milles osalejad ise vastutavad digipöörde eest. Nagu ELi riigid, peavad ka nemad tegema koostööd, et Euroopa ei kalduks oma eesmärgist kõrvale. Kas soovite mängida?
Elame maailmas, kus toimub pidev teabevahetus. Võtke aeg maha ja mõelge, kui sageli jagate isikuandmeid internetis sõprade, avalike teenuste, jaemüüjate ja teistega. Kuidas saate olla kindel, et kogu seda teavet säilitatakse ohutult ja turvaliselt? Vaadake sarja „DIGITAALSED MAADEUURIJAD“ seda osa, et näha, kuidas plokiaheltehnoloogia võimaldab kaitsta eraelu puutumatust ja seeläbi tagada turvalisuse internetis.
Mida tähendab, et riik on digitaliseerimise valdkonnas üleilmsete liidrite seas? Kuidas mõõta digitaliseerimist? Mis on ühenduvus, inimkapital või digitaalsed avalikud teenused? Vaadake seda osa ja saage nende mõistete asjatundjaks, et olla ise oma riigis DIGITAALNE MAADEUURIJA.
Kas olete kunagi puutunud kokku ühendusprobleemiga? Kas olete kunagi kasutanud tasuta WiFi leviala? Kas teate, mis on 5G? Selles osa selgitatakse, miks on oluline, et me kõik oleksime ühendatud ja kuidas seda paremaks muuta.
Mis on küberteadlikkus? Millised ohud veebis varitsevad? Mida teame veebipõhistest ohtudest ja kuidas neid hallata? Meie DIGITAALSED MAADEUURIJAD annavad teile mõned supervõimed, kuna me kõik peame turvalisuse tagamiseks oma kübervõimeid lihvima. Saate teada, kuidas heatahtlikkus, tarkus, sotsiaalsed oskused, võluvõti, tagasikäik ja tugevus mängivad internetis erilist rolli. Ja nüüdsest mäletate alati lauset „Mõelge, enne kui klõpsate!“
Kas teadsite, et kõikjal ELis saate sirvida, jagada sisu, saata tekstsõnumeid ja helistada ilma lisatasuta?! Suured telefoniarved on minevik. Alates 2017. aastast saate reisida üle kogu ELi ning hoida ühendust pere ja sõpradega. Uurige, kuidas meie digitaalsed maadeuurijad kasutavad ELis reisides „rändle nagu kodus“ eeliseid!
Kas teadsite, et andmed on kõikjal? Lisaks muudavad andmed ka seda, kuidas asjad toimivad. Vaadake sarja „DIGITAALSED MAADEUURIJAD“ seda osa, et saada teada, kuidas andmed Euroopa Liidus liiguvad ja kuidas need saavad meie elu paremaks muuta.
Kas teadsite, et kuigi te seda ei näe, kasvab kõigi maailmas kogutud andmete hulk 2025. aastal 175 zettabaidini, mis on piisav, et teha viis reisi Kuule ja tagasi? Vaadake sarja „DIGITAALSED MAADEUURIJAD“ seda osa, et mõista, mis on superarvuti, ja hakake mõtlema suurelt, SUPERSUURELT.
Kas olete kunagi robotit näinud? Kas teadsite, et tehisintellekti kasutab ka teie nutitelefon? Vaadake sarja „DIGITAALSED MAADEUURIJAD“ seda osa, et õppida, mida teha selleks, et usaldada tehisintellekti, mis teenib inimesi ja austab meie väärtusi.
Kvanttehnoloogia ei ole ainult füüsikasõprade jaoks! Meie DIGITAALSED MAADEUURIJAD võtavad teid kaasa põnevale teekonnale, et välja selgitada, mis see on ja kuidas see mõjutab meie igapäevaelu siin Euroopas. Samuti, kui olete kuulnud mõtteeksperimendist „Shrödingeri kass,“ pöörake tähelepanu sellele, mida meie visuaalne selgitus teile ütleb.
Paberimajandus? Möödanik! Kas teadsite, et uus Euroopa digiidentiteet aitab turvaliselt lihtsustada seda, kuidas jagame olulisi tõendeid, teatame aadressi muutumisest, tõendame oma vanust või täidame maksudeklaratsiooni? Meie DIGITAALSED MAADEUURIJAD selgitavad samm-sammult suuri eeliseid – need kõik on vaid mõne hiirekliki kaugusel.
„Üks väike samm inimese jaoks, kuid hiiglaslik hüpe inimkonna jaoks“ – rohkem kui viis aastakümmet pärast seda tohutut verstaposti kosmoseuuringutes teame tänu uuenduslikule tehnoloogiale nüüd palju rohkem meid ümbritseva kohta. Meie DIGITAALSED MAADEUURIJAD uurivad lähemalt Euroopa kosmosetaristut (kas Copernicuse nime olete kuulnud?) ning kasu, mida see toob inimkonnale ja uudishimulikule meelele.
Sama teema kohta
- Highlighted
Kes on digitaalsed pääsuvalitsejad ja miks peab komisjon neid reguleerima?
- Highlighted
Käesolevad suunised on loodud eesmärgiga aidata haridustöötajatel mõista potentsiaali, mis tehisintellekti rakenduste ja andmete kasutamisel hariduses olla võib, ning suurendada teadlikkust võimalikest riskidest.
Kas kasutate õpetamisel statistikat? Või olete õpilane, kes tahab statistikast rohkem teada saada? Siis on Eurostati veebisaidi õpinurk teie jaoks õige koht!
Jaemüüjad peavad ELis võimaldama kaupade ja teenuste ostjatele võrdset juurdepääsu, olenemata nende asukohast. Kui nad seda ei tee, siis nimetatakse s...
Alates 2017. aastast ei pea ELi kodanikud enam teise liikmesriiki reisides maksma rändlustasusid oma mobiililt helistades, sõnumeid saates või sellega...
- Highlighted
„IdeasPowered@School“ pakub kõigis ELi keeltes mitmesuguseid kasutusvalmis õppematerjale intellektuaalomandi kohta igas vanuses ja eri astmetes õpetajatele ja õpilastele.
Kuidas määratleda oma identiteeti? Millised võiksid olla selle tunnusjooned? Identiteet teiseneb ja areneb pidevalt ning seetõttu võib muutuda ka meie...
29 keeles on saadaval on tasuta materjalid, mis aitavad õpetajatel tutvustada kodeerimist ja arvutuslikku mõtlemist igas vanuses õpilastele. Need lõbu...