- Věková skupina
- 15 let a více
- 12 až 15 let
- Téma
- Typ materiálu
- Brožura
Chcete vědět, jak vás EU chrání na internetu? Cílem nových pravidel zavedených v nařízení o digitálních službách je vytvořit spravedlivější a bezpečnější on-line svět. Cílem těchto pravidel je omezit nelegální obsah a produkty na internetu, řešit rizika pro děti a mládež (např. kyberšikanu) a zjednodušit podmínky obchodování.
Tato brožura poskytuje jednoduché vysvětlení toho, co nařízení o digitálních službách zavedlo na ochranu dětí a mladých lidí mladších 18 let.
Další tematické materiály
- Highlighted
Kdo jsou tzv. digitální strážci přístupu (gatekeepers) a proč je podle Evropské komise nutné je regulovat?
Seznamte se s Helenou, Klausem, Kasiou, Enzem a Marion – našimi DIGITÁLNÍMI PRŮZKUMNÍKY na expedici po Evropě. Vysvětlí vám, jak digitalizace probíhá a co nového se chystá.
Co je to umělá inteligence (UI)? Co si pod tím představit? Jaké má UI uplatnění? Co dokáže a jak funguje? V tomto krátkém videu specialistka na UI Ale...
- Highlighted
Projekt IdeasPowered@School ve všech jazycích poskytuje učitelům a studentům všech věkových kategorií a úrovní různé vzdělávací materiály na téma duševního vlastnictví.
- Highlighted
Cílem těchto pokynů je pomoci pedagogům pochopit potenciál, který aplikace umělé inteligence a využívání dat ve vzdělávání mají, a zvýšit povědomí o možných rizicích.
Ve světě zapleveleném zavádějícími informacemi je nesmírně důležité, aby se podporovaly dovednosti v oblasti kritického posuzování. Tento soubor materiálů pomůže pedagogům kultivovat kritické myšlení pro digitální éru.
Jak definujete svou identitu? A jaká může být taková charakteristika? Identita se neustále mění a vyvíjí, takže naše názory na to, kdo jsme a kdo jsou...
- Highlighted
Pokyny propojují pedagogickou metodiku s praxí v jednom snadno použitelném formátu: Jak přimět mladé lidi k tomu, aby si ověřovali fakta a mysleli kriticky? Jaká vypadá technická stránka dezinformací? Jak identifikovat tzv. deep fakes?