- Věková skupina
- 15 let a více
- Téma
- Typ materiálu
- Hra
- Hraní rolí
Zdarma poskytovaná simulační hra vytvořená Evropskou komisí, ve které účastníci hrají různé role a řeší otázku, co vše se smí v EU nazývat čokoládou. Hra je určena pro školy, školní kroužky, zaměstnance a všechny ostatní, kteří chtějí lépe porozumět demokratickému rozhodovacímu procesu EU. Tato hra spočívající v hraní rolí velmi dobře poslouží jako úvod do většího projektu zaměřeného na EU ale i jako samostatná aktivita.
Zde si můžete stáhnout všechny materiály, které budete k simulaci demokratického procesu v EU potřebovat!
- Rozhodovací proces EU – Úvod
- Prezentace ve formátu PowerPoint
- Prezentace ve formátu OpenDocument (otevřený formát)
- Příručka pro učitele
- Výsledky hlasování o směrnici o čokoládě v Radě:
- Dokument ve formátu Excel
- Tabulka ve formátu OpenDocument (otevřený formát)
Další tematické materiály
Tento soubor pedagogických materiálů má učitelům poskytnout praktické pokyny související s výstavou Art in Democracy ("Umění v demokracii ").
Projděte se s námi v čase a seznamte se s důležitými okamžiky historie, vynálezy, významnými událostmi ve sportu a společnosti... Právě díky nim je dn...
Zajímají se vaši studenti o to, jak by mohli přispět ke společenským změnám? Sada materiálů „Demokracie EU v akci“ vybízí studenty k tomu, aby se aktivně podíleli na řešení evropských otázek. Materiály jsou řazeny do čtyř interaktivních tematických bloků věnovaných demokracii v EU a evropské občanské iniciativě.
Jak asi vypadá den v životě lidí z různých evropských zemí?V našich krátkých videodokumentech se dozvíte, co pro vás EU dělá a jak může ovlivnit i váš...
Vzdělávací materiály vypracované v souvislosti s prezentací stálé expozice Domu evropských dějin. Ve škole nebo doma si můžete projít některá významná...
Publikace je urcena mladým lidem ve veku 15 až 18 let a ucitelum stredních škol, kterí mají zájem dozvedet se více o Evropské unii a tom, co nabízí.
Tato prezentace vám pomůže vysvětlit základy fungování EU, připravit diskusi a obsahuje i tipy, jak zůstat s EU v kontaktu.
- Highlighted
Vžijte se do role ministra členského státu – zapojte se do jednání o skutečných otázkách, které vás zajímají, a vyzkoušejte si rozhodování na úrovni EU!