- Věková skupina
- 15 let a více
- Do 9 let
- 9 až 12 let
- 12 až 15 let
- Téma
- Typ materiálu
Věděli jste, že umělá inteligence ve vzdělávání již není hudbou budoucnosti? Již se používá například při studiu cizích jazyků nebo plnění nejrůznějších úkolů během personalizovaného vyučování či učení. Umělá inteligence má tedy očividně velký potenciál k tomu, jak vzdělávání optimalizovat. Zatím však nebyla vypracována hloubková analýza jejího dopadu. Navíc vyvolává různé etické otázky.
V pokynech se uvádějí konkrétní příklady a obecné případy použití, rozvádějí se etická témata a požadavky a zdůrazňují nové kompetence, klíčové pojmy a techniky v oblasti vzdělávání.
Pokyny lze používat spolu se studenty ve třídě. Dále můžete motivovat ostatní učitele, aby je využívali, seznamovat s nimi rodiče a šířit obecně povědomí o tom, že umělá inteligence ve vzdělávání se již využívá!
Další tematické materiály
- Highlighted
Kdo jsou tzv. digitální strážci přístupu (gatekeepers) a proč je podle Evropské komise nutné je regulovat?
Seznamte se s Helenou, Klausem, Kasiou, Enzem a Marion – našimi DIGITÁLNÍMI PRŮZKUMNÍKY na expedici po Evropě. Vysvětlí vám, jak digitalizace probíhá a co nového se chystá.
Co je to umělá inteligence (UI)? Co si pod tím představit? Jaké má UI uplatnění? Co dokáže a jak funguje? V tomto krátkém videu specialistka na UI Ale...
- Highlighted
Projekt IdeasPowered@School ve všech jazycích poskytuje učitelům a studentům všech věkových kategorií a úrovní různé vzdělávací materiály na téma duševního vlastnictví.
Ve světě zapleveleném zavádějícími informacemi je nesmírně důležité, aby se podporovaly dovednosti v oblasti kritického posuzování. Tento soubor materiálů pomůže pedagogům kultivovat kritické myšlení pro digitální éru.
Jak definujete svou identitu? A jaká může být taková charakteristika? Identita se neustále mění a vyvíjí, takže naše názory na to, kdo jsme a kdo jsou...
Chcete vědět, jak vás EU chrání na internetu? Cílem nových pravidel zavedených v nařízení o digitálních službách je vytvořit spravedlivější a bezpečnější on-line svět.
- Highlighted
Pokyny propojují pedagogickou metodiku s praxí v jednom snadno použitelném formátu: Jak přimět mladé lidi k tomu, aby si ověřovali fakta a mysleli kriticky? Jaká vypadá technická stránka dezinformací? Jak identifikovat tzv. deep fakes?