- Věková skupina
- 15 let a více
- Téma
- Typ materiálu
V posledních letech jsme svědky toho, jak rychle se zavádějící a nepravdivé informace šíří online. Tento nově aktualizovaný soubor materiálů pomůže učitelům středních škol vštípit studentům dovednosti, jež budou potřebovat při využívání internetu. Na příkladech z běžného života si studenti ve skupině procvičí kritické myšlení. Materiály se zabývají tématy, jako je veřejné zdraví a demokracie, a podněcují dialog o rozpoznávání pravdivé informace.
Další tematické materiály
- Highlighted
Kdo jsou tzv. digitální strážci přístupu (gatekeepers) a proč je podle Evropské komise nutné je regulovat?
Seznamte se s Helenou, Klausem, Kasiou, Enzem a Marion – našimi DIGITÁLNÍMI PRŮZKUMNÍKY na expedici po Evropě. Vysvětlí vám, jak digitalizace probíhá a co nového se chystá.
Tento soubor pedagogických materiálů má učitelům poskytnout praktické pokyny související s výstavou Art in Democracy ("Umění v demokracii ").
Co je to umělá inteligence (UI)? Co si pod tím představit? Jaké má UI uplatnění? Co dokáže a jak funguje? V tomto krátkém videu specialistka na UI Ale...
- Highlighted
Projekt IdeasPowered@School ve všech jazycích poskytuje učitelům a studentům všech věkových kategorií a úrovní různé vzdělávací materiály na téma duševního vlastnictví.
- Highlighted
Cílem těchto pokynů je pomoci pedagogům pochopit potenciál, který aplikace umělé inteligence a využívání dat ve vzdělávání mají, a zvýšit povědomí o možných rizicích.
Jak definujete svou identitu? A jaká může být taková charakteristika? Identita se neustále mění a vyvíjí, takže naše názory na to, kdo jsme a kdo jsou...
Chcete vědět, jak vás EU chrání na internetu? Cílem nových pravidel zavedených v nařízení o digitálních službách je vytvořit spravedlivější a bezpečnější on-line svět.